Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 10 × 10 cm |
| Artist | |
| Title | The Dward Dancer |
| Year | 1966 |
| Dimensions | 73.60 x 54 cm |
| Reference | Czwiklitzer, 234 |
| Signature | Signed in pencil |
| Provenance | Given by the artist to Lucien Verger |
| Authenticity | The Authenticity of the dedication was confirmed by Mr. Claude Picasso |








